Szerző:
Bánóczy Zoltán

Zanza:


Balatoni szezon vs. fazon
Bánóczy Zoltán - 2006.11.25. 11:17

Ahogy a nagy Google Inc. egyre inkább műveleti területnek tekinti kis hazánkat, úgy keletkeznek a megmosolyogtató, csak a magyar nyelvű szolgáltatásra jellemző kedves, apró kis hibák.

Az egyik ilyet fotóztam le: a Balatonfüred - Balatonalmádi összemosást. Más Balaton környéki településeknél (Balatonszepezd, Balatonföldvár, Balatonakali, ...) érdekes módon ez nem jelentkezik.


A bejegyzés trackback címe:

https://seo.blog.hu/api/trackback/id/tr7718957

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Balázs · http://www.schaller.hu 2006.11.25. 11:47:30

Nem akarok kötekedni, de ajánlom figyelmedbe a kereso.blog.hu -t. Ügyes programozók elrejtették a Balatonfüred szót az oldalon (akár nem is feltétlen látható módon), ezért jön ki Balatonalmádi mellé ez is. Ez nem a Google hibája. Aki ért hozzá, maga is tudja befolyásolni a keresőket... Ez egy tipikus példa rá.

Bánóczy Zoltán · http://seo.blog.hu/ 2006.11.25. 12:02:11

Természetesen ismerem a kereso.blog.hu-t, többször kommentáltam is ott:

- kereso.blog.hu/2006/07/19/keresooptimalizalo_verseny_2006

- kereso.blog.hu/2006/10/10/pillangosziv_felidoben


FYI: A jövőbeni a fentihez hasonló ordítóan szakmaiatlan kommenteket törlöm. Ne kelljen hosszan indokolnom, hogy mit jelent a Google-találati listákban a boldozás.

Köszönöm a témaajánlatokat: a szövegelrejtésről (a.k.a. hidden text) és a keresőmarketing-versenyekről is összrerakok valamit majd még a héten.

Balázs, írod, hogy: "Aki ért hozzá, maga is tudja befolyásolni a keresőket." Elárulnál erről valami bővebbet is? :)

Balázs · http://www.schaller.hu 2006.11.25. 13:29:32

A két legegyszerűbb: 1. a szöveg kódjában úgy helyezed a szót, hogy az nem jelenik meg az oldalon. 2. Ha mondjuk fehér a háttér és fehérel szeded a szót akkor szintén nem látszik (láthatóan), kivéve kijelöli valaki.
Emellett még számtalan lehetőség van. Hogy a Google mit néz, azt tudtommal "hétpecsétes" titok. De mindkettő amit írtam, bármennyire is primitív működik. (Megjegyzem, jómagam ellene vagyok az ilyennek, mert ez az oldal gazdáját kivéve másnak nem feltétlen jó.)

Bánóczy Zoltán · http://seo.blog.hu/ 2006.11.25. 13:42:33

Hát, igen. Ezek azok a megoldások, melyekről itt semmi jó nem lészen olvasható. E módszerek a GoogleGengszterizmus eklatáns példái.

seo.blog.hu/2006/11/24/korrekt_keresomarketing

--

Annál hogy mit néz, nehezebb kérdés, hogy mit hogy értékel. Az, hogy mit _tud_ megnézni, az nyilvánvaló. Ami kinyerhető egy HTTP-requestből, azt mindent.

Hogy az így begyűjtött adatokat hogyan értelkeli, na ez az igazán húzós kérdés.

Egyfelől azért, mert kb. minden hónapban kicsit másképp ugyanazt, ugyanúgy.

Egyes értékelési lehetőségek, amin érdekes lehet elgondolkozni - túl az unalomig ismert pageranken, kulcsszósűrűségen, title-tagozáson:

- kifele/befele mutató linkek aránya
- link/szöveg arány
- adott oldalak tartalmi átfedés az onnan linkelt oldalakkal
- linkek minősége (szöveges, képes, ...)
- szövegközi linkek aránya (száma)
- puretext/HTML-filesize arány
- ...
süti beállítások módosítása